.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w Naszym Gabinecie wiąże się z czynnościami, które mają na celu stworzenie dla Państwa kompletnej dokumentacji medycznej oraz prawidłowe przygotowanie do właściwego leczenia.

Podczas tej wizyty:
- zakładamy kartę – w wersji papierowej oraz elektronicznej
- wykonujemy pantomogram – w celu ułatwienia postawienia prawidłowej diagnozy oraz wychwycenia patologicznych zmian, których nie da się wykryć badaniem palpacyjnym (np. zatrzymanych zębów, nieprawidłowo przeleczonych kanałowo zębów, zmian okołowierzchołkowych, resorpcji)
- wykonujemy przegląd – oceniamy stan uzębienia i higieny jamy ustnej. Pomocniczymi narzędziami diagnostycznymi, z których korzystamy w naszym gabinecie jest kamera wewnątrz-ustna (pacjent śledzi sytuację panującą w jamie ustnej na monitorze oraz Diagnodent Pen - laserowy długopis do wykrywania zdemineralizowanych powierzchni i ukrytych ubytków.
- przeprowadzamy higienizację jamy ustnej, czyli usuwamy złogi kamienia nazębnego oraz osadu, które mogłyby uniemożliwić postawienie prawidłowej diagnozy (zgodnie z potrzebami pacjenta : skaling, piaskowanie)
- ustalamy indywidualny plan leczenia oraz podajemy szacunkowy koszt, czekających pacjenta zabiegów